Szkółki jeździeckie

Szkółki jeździeckie organizowane są w zasadzie przy wszystkich stajniach wyłączając te prywatne to właśnie w takich miejscach swoją przygodę z jeździectwem zaczynają wyczynowi sportowcy.

Dzięki szkółkom dowiadują się, w jaki sposób odpowiednio dbać o konia, jakie są techniki jazdy potem pozostaje już tylko praktyka i wybór konkretnej dyscypliny jeździeckiej.

Nie każdy chce wyczynowo uprawiać sport jest wiele osób, które uprawiają go rekreacyjnie, hobbystycznie dla lepszego samopoczucia, kondycji.

W takich miejscach konie są bardzo wyrozumiałe, ponieważ nie są przyzwyczajone do jednej konkretnej osoby, lecz bardzo często mają na swoim grzbiecie dziennie kilka różnych osób o różnym stopniu zaawansowania jazdy konnej.

To również w takich miejscach ludzie często przyjeżdżają, aby poddać się rehabilitacji, która jest niezwykle skuteczna nawet, jeśli jest to kilkudziesięciu minutowy spacer po padoku z instruktorem to sposób, w jaki porusza się koń, jego mięśnie, grzbiet wpływają zdrowotnie na mięśnie człowieka.