Nawierzchnie ogrodowe

Mając ogród do dyspozycji możemy zastanowić się nad tym, jak go zaaranżować. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni przez wizje architektoniczne, albowiem tych jest masa i cały czas powstają nowe.

Nie ma również przeszkód, aby zlecić specjaliście wykonanie projektu ogrodu wyłącznie dla nas, w pełni spersonalizowanego. Czasami przy urządzaniu ogrodu konieczny będzie zakup określonych materiałów budowlanych, co nie jest niczym dziwnym, jeśli chcemy nadać tej przestrzeni pełną funkcjonalność i urok.

Dobór nawierzchni

Jedna ze spraw, jakimi trzeba się koniecznie zająć, to nawierzchnia ogrodu.

Możemy zdecydować się na to, aby stanowiła ją wyłącznie trawa. Zasianie wysokiej jakości trawy, która stworzy piękny, soczyście zielony dywan to w pewnych sytuacjach wystarczające rozwiązanie, ale nie jesteśmy na to skazani. Mowa w tym momencie o wariancie maksymalnie oszczędnym, jednak podniesienie estetycznych walorów ogrodu wcale nie musi kosztować sporo.

Częściowo nawierzchnia w ogrodzie może być wykonana z innego materiału.

Kostek mamy dostatek

Dużą popularnością cieszy się kostka granitowa. Jest ona relatywnie droższa z uwagi na dość wysoką cenę naturalnego kamienia, ale za to wyróżnia ją rewelacyjna trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne oraz po prostu bardzo ładny wygląd.

Alternatywą są kostki wykonane z imitacji granitu, na przykład ze świetnej jakości lastriko. Uznaniem wśród nabywców cieszy się również kostka brukowa, dostępna w licznych wariantach kolorystycznych oraz kształtach. Ogrodowe ścieżki mogą więc zyskać charakter dzięki rozmaitym materiałom.

.