Mądre telefony? Smartfony!

Smartfon jest najnowocześniejszą wersją telefonu komórkowego. Prototypem smartfonu był SIMON – model zaprezentowany w 1992 roku przez firmę IBM na targach COMDEX. Model ten znacznie różnił się od smartfonów, z którymi mamy do czynienia współcześnie. Prototyp smartfonu oprócz funkcji dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, zawierał także książkę adresową, kalendarz, jak również notatnik i kalkulator, oferował dostęp do poczty elektronicznej oraz gier. Dzisiejsze smartfony oferują nam znacznie więcej. Na przestrzeni lat urządzenie to mocno ewoluowało. Producenci tego rodzaju urządzeń, tacy giganci jak Apple, Samsung, czy HTC nieustannie prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zrewolucjonizowanych modelów smartfonów. Modelów, które mają wbudowane olbrzymie ilości pamięci, mają doskonałej rozdzielczości aparaty, a coraz częściej są także wodoodporne i odporne na urazy mechaniczne.

Co daje nam smartfon?

Smartfon jest naszą prawą ręką. Daje nam dostęp do wielu możliwości, a tym samym do nieograniczonego dostępu i łączności ze światem. Smartfon to w pierwszej kolejności możliwość wykonywania połączeń głosowych i wysyłania wiadomości tekstowych. Warto jednak podkreślić, że urządzenie to daje nam możliwość łączenia się ze światem nie tylko w sposób najbardziej tradycyjny. Coraz większą popularnością cieszą się połączenia internetowe, za pośrednictwem takich aplikacji jak Viber, Messenger, czy WhatsApp. Przy ich użyciu możemy przesyłać wiadomości tekstowe, emotikony, zdjęcia; mamy możliwość wykonywania połączeń głosowych, jak również prowadzenia rozmów z wykorzystaniem nie tylko dźwięku, ale również obrazu. Smartfon jest urządzeniem, które z łatwością nawiązuje połączenie z siecią internetową, zarówno LTE, jak również z siecią Wi-Fi. Dzięki niemal nieograniczonemu dostępowi do Internetu, za pośrednictwem smartfonu mamy możliwość łączenia się z siecią, a więc wszelkimi stronami internetowymi, w tym z mediami społecznościowymi. Internet w smartfonie daje nam także możliwość korzystania z niezliczonej ilości różnego rodzaju aplikacji, mniej lub bardziej przydatnych.

Pośród nich warto wyróżnić aplikacje przeznaczone do kontrolowania aktywności, aplikacje muzyczne, aplikacje ulubionych sklepów, czy aplikacje do gier. Smartfon jest naszym narzędziem łączności ze światem. Jest źródłem naszej przyjemności, ale też nieodłączną częścią prowadzonego biznesu. W smartfonie możemy przeglądać mapy i korzystać z nawigacji GPS. Również co niezwykle ważne, smartfon daje nam możliwość łączenia się ze stronami banków, także przy pomocy aplikacji mobilnych. Dzięki temu nasze konto bankowe mamy zawsze pod ręką. W każdej chwili mamy możliwość sprawdzenia ilości posiadanych środków finansowych. W każdej chili możemy autoryzować przelewy, a ponadto dzięki najnowocześniejszym możliwościom, przy pomocy smartfonu możemy także płacić w sklepach stacjonarnych. Zapomnienie o portfelu w dzisiejszych czasach nie stanowi problemu. Portfel mamy w smartfonie.

Smartfony dziś

Popularność smartfonów z roku na rok rośnie. Dzisiaj niemal każdy nastolatek ma smartfon, nie wspominając o osobach dorosłych. Współcześnie do tego rodzaju telefonu przekonują się coraz częściej także osoby starsze. Wszystko ze względu na wiele możliwości, które oferuje to urządzenie. W smartfonie każdy odnajdzie funkcje dostosowane do jego potrzeb – od najbardziej podstawowych, po całkiem zaawansowane m.in. tworzenie i przeglądanie wykresów, czy skomplikowanych obliczeń.