Jakich szczotek potrzebujesz do pielęgnacji konia?

Koń to zwierzę nie tylko pożyteczne, pracowite i silne, ale również piękne. Swoją majestatyczność zawdzięcza nie tylko regularnym treningom i swojej specyficznej budowie, ale również swoim opiekunom, którzy z zaangażowaniem pielęgnują końską sierść. Żeby móc robić to prawidłowo, potrzeba całego zestawu odpowiednio dobranych szczotek. Podczas codziennego czyszczenia, na początek korzysta się z tak zwanego zgrzebła.

To ono pozwala rozczesać sierść, a także oczyścić ją z największych zabrudzeń, złożonych głównie z błota i potu. W sklepach dostępne są zgrzebła gumowe oraz plastikowe. W okresie wiosennym, gdy konie gubią sierść, raczej zrezygnuj z tych drugich. Używając gumowe zgrzebła, unikniesz gromadzenia się na nim sierści.

Aby oczyścić konia z kurzu, sięgamy po szczotkę włosianą. Powinna mieć gęste, krótkie i miękkie, najlepiej naturalne włosie. Dodatkowo taka szczotka usuwa brud z wewnętrznych warstw sierści i masuje skórę. Osobno należy zaopatrzyć się w szczotkę ryżową lub taką z plastikowym włosiem, która posłuży do rozczesywania ogona i grzywy.

hodowla kotów rasowych Dzięki wędzidła dla konia będziesz mógł porozumieć się z koniem

Musi dokładnie wyczesywać brud, ale nie wyrywać włosów. Z kolei szczotka z miękkiego, koziego włosia doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia głowy.