Jaki kask do jazdy konnej wybrać?

Jazda konna, nawet ta uprawiana amatorsko, jest sportem dosyć dynamicznym. Często poruszamy się w niej bardzo szybko. Jeśli zaś zdarzy nam się upadek, boleśnie uświadamiamy sobie, jak wysoki jest nasz wierzchowiec. Dużo mówi się o tym, jak wygodnie jeździć konno.

Tymczasem przy uprawianiu tej dyscypliny sportowej niesamowicie ważne jest też bezpieczeństwo. Jak wybrać dobry kask do jazdy konnej? Pierwszą cechą dobrego kasku są odpowiednie atesty. Nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu – kaski bez potwierdzonej skuteczności nie powinny nawet przykuwać twojego wzroku. Jeśli nie masz pojęcia, jakich atestów szukać, najpierw poszukaj odpowiednich informacji w Internecie lub poproś o poradę sprzedawcę.

Rzadko spotykanym udogodnieniem są dodatkowe ochraniacze na potylicę – w miarę możliwości szukaj kasku właśnie z takim elementem. Zwróć także uwagę na odpowiednią wentylację kasku, dzięki któremu unikniesz przegrzewania się głowy i nadmiernego pocenia. Kiedy kupujesz kask, powinieneś odpowiednio dobrać jego rozmiar. W tym celu należy zmierzyć obwód głowy, nad uszami.

Warto rozważyć zakup nieco większego kasku niż wynik miary, np. zostawiając centymetr zapasu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku dziewczynek, które pod kaskiem będą chować np. warkocz.