Dzieci uwielbiają bączki

Dzieci uwielbiają wszystkie zabawki, które się ruszają, a jeśli jeszcze do tego wydają one ciekawe dźwięki, to już w ogóle możemy być pewni, że taka zabawka zyska zainteresowanie w oczach naszego dziecka. Od lat jedną z najbardziej ulubionych dziecięcych zabawek jest bączek. Wytrzymały, kolorowy, wydający różne dźwięki, a do tego jeszcze prosty w użyciu sprawia, że kolejne pokolenia dzieci nie potrafią się bez niego obejść i wpatrują się w niego jak zaczarowane.

Zaczarowany świat

Dla dziecka taki bączek, jest niczym zaczarowany świat.

Niby wygląda niepozornie, niby na pierwszy rzut oka niczym nie może zaskoczyć, a jednak wprawiony w ruch zachwyca kolorami i dźwiękiem. Im szybciej kręcimy, tym ten dźwięk jest wyraźniejszy i się zmienia. Dodatkowo kręcący się bączek sprawia, że nawet niepozorne, kolorowe paski na białym tle, nagle zaczynają tańczyć, co sprawia, że dziecko zachwycone będzie tym, co będzie pojawiało się przed jego oczami. Poza tym, warto wspomnieć, że taki bączek jest wytrzymałą zabawką, a więc posłuży dziecku przez dłuższy czas, przez co najpierw będzie mogło go obserwować, a później będzie mogło samo zacząć go puszczać.

Różne wzory

Jeśli przyjrzymy się bączkom, które są nam proponowane w sklepach, to szybko się przekonamy, że możemy wybierać wśród różnych ich rodzajów. Możemy wybrać metalowe, które na jednolitym kolorze będą miały kolorowe paski, dzięki czemu podczas wirowania, będą się one rozmazywały, tworząc wrażenie, że tańczą. Możemy wybrać takie bączki, które dolną część będą miały przezroczystą, a w środku będą miały kolorowe kuleczki. Wówczas podczas kręcenia takim bączkiem, te kuleczki zaczną się przemieszczać, a dziecko będzie mogło wszystko widzieć poprzez te przezroczyste ścianki.

Warto zobaczyć jakie bączki mogą nam być zaproponowane, czym się one między sobą różnią, jaki dźwięk wydają. Im ciekawszy będzie jakiś bączek, tym dłużej nasze dziecko będzie nim zainteresowane. Warto kupić dziecku bączek. Najpierw będzie się w niego wpatrywało z fascynacją w oczach, a następnie samo będzie go próbowało puszczać.

W ten sposób ucząc się takiego lawirowania rączką, aby bączek nie tylko utrzymał się w miejscu, ale również żeby zaczął się kręcić. Zdobycie tej umiejętności, z pewnością przysporzy mu wiele radości. To nie są drogie zabawki, ale nie dość że są ciekawe, to jeszcze bardzo wytrzymałe.

www.srodkinachwasty.com.pl