Dostępność widgetów

Krytyków iPhonów nie brakuje, zwłaszcza w sieci. Jako jedną głównych wad telefonów tego typu wymieniają oni brak widgetów, które są doskonałym rozwiązaniem w Androidzie. Na ekranie głównym w telefonie z systemem Android, którego to ekranu iPhone nie posiada, użytkownik może przypiąć sobie wybrany przez siebie widget np.

z aktualną pogodą, wpisami z Facebooka, czy po prostu ikonkę wybranego kontaktu, aby mieć możliwość szybkiego połączenia z wybraną osobą. iPhone ma natomiast swoje centrum powiadomień, które nijako może zastępować widgety w Androidzie. To centrum powiadomień pokazuje użytkownikowi najważniejsze informacje – można tam znaleźć m.

in. pogodę oraz komentarze na facebooku. Użytkownik może zobaczyć tam także powiadomienia z Instagrama oraz innych portali społecznościowych, na których utworzył własne konto.

Może skorzystać także z informacji o szacowanym czasie powrotu do domu, jeżeli jest aktualnie w podróży. Widgety w Androidzie mają natomiast jedną wadę: wykorzystują stosunkowo dużo energii baterii i w wyraźny sposób skracają czas jej pracy.