Domy modułowe

Czasami budując swój dom jesteśmy przytłoczeni ilością materiałów jakie trzeba kupić i całym tych trudem jaki należy sobie zadać, aby stał się on rzeczywistym bytem, a nie jedynie wizualizacją wygenerowaną komputerowo na podstawie projektu. Bywa, że wzniesienie domu od podstaw trwa bardzo długo, co jest kolejnym minusem. Szczególnie odnosi się do domów budowanych technologią tradycyjną, gdzie dodatkowo musimy liczyć się ze znacznym kosztem zakupu materiałów budowlanych. Czy jest sposób, by budować sprawniej?

Praktyczne moduły

Interesująco prezentuje się koncepcja domów modułowych, a więc kolejna rynkowa innowacja, która jak na razie nie zyskała w Polsce masowej popularności, ale stopniowo mówi się na jej temat coraz więcej.

Dom modułowy to do pewnego stopnia „dom z klocków”, a ściślej mówiąc modułów, które można na różne sposoby łączyć ze sobą. Można zestawiać je szeregowo bądź ustawiać piętrowo – inwestor sam decyduje, jakie gabaryty ma mieć gotowe lokum i jaką formę. Zazwyczaj moduły mają postać kwadratów lub prostokątów.

Prefabrykacja 2.

0

Zasadniczo można powiedzieć, że budownictwo modułowe jest rozwiniętą postacią budownictwa opartego na prefabrykatach, ponieważ również tutaj mamy do czynienia z rozwiązaniem prefabrykowanym. Z tą różnicą, że w tym przypadku dostajemy od producenta nie tylko ściany czy dach, ale całe pomieszczenia, która należy tylko wykończyć i zadbać o rozprowadzenie niezbędnych do funkcjonowania instalacji. Na pewno warto mieć taką opcję na uwadze, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkim tempie budowy. .