Domki holenderskie

Nie zawsze mamy ochotę zmagać się z procesem budowy, zakupem materiałów budowlanych, szukaniem ekipy i wydawaniem środków na projekt architektoniczny (już on sam potrafi pochłonąć niemałą sumę). Czasami chcemy, aby budowa naszego wymarzonego domu mogła się w zasadzie nie odbyć – po prostu dom pojawia się na działce i jest praktycznie gotowy do zamieszkania. Zazwyczaj taką szansę daje nam kupno domu gotowego, stojącego w danym miejscu.

Najczęściej kupuje się je na rynku wtórnym, aczkolwiek istnieją też domy budowane przez deweloperów i oferowane na rynku pierwotnym.

Dom z miejsca na miejsce

Jednakże jest nieco inna opcja, przy której budować nie musimy, a dom po prostu jest dostępny i można z niego korzystać. Mowa o domkach holenderskich, szalenie popularnych nie tylko w Holandii, ale również w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Są to domki w pełni funkcjonalne, o charakterystycznej formie typu „długie, ale wąskie”. Ich główną cechą jest to, że gotowy dom można zapakować na ciężarówkę i przewieźć w dowolne miejsce. Ustawić, zalegalizować i mieszkać.

Sposób na szybki dom

Ten typ domów jest popularny na Zachodzie głównie jako opcja letniskowa, jednakże dla niektórych to szansa na prosty i tani dom jednorodzinny z pełnym zestawem wygód. Używane domki sprowadzane do Polski z zagranicy są niemal zawsze oferowane z pełnym wyposażeniem i umeblowaniem. Jeśli komuś nie przeszkadza charakterystyczne wzornictwo odrobinę z innych czasów, to może zamieszkać w takim domostwie w zasadzie od razu.

Budować nie będzie trzeba, ponieważ domek jest w pełni wykonany. .