Co z tą piwnicą?

Sporządzając projekt domu, warto szczegółowo przeanalizować wszelkie „za i przeciw” w odniesieniu do uwzględniania w planie budowlanym piwnicy. Z jednej strony posiadanie piwnicy wiąże się z korzyściami w postaci dodatkowej przestrzeni, przydatnej do przechowywania różnych sprzętów, czy choćby przetworów na zimę.

Z drugiej strony dodatkowe pomieszczenie to nieuniknione dodatkowe koszty wybudowy. Ponadto, duża ilość ciepła wydostaje się z budynku na zewnątrz właśnie przez piwnicę, która najczęściej nie jest przecież ocieplana.

Jest to istoty problem z punktu widzenia posiadacza certyfikatu energetycznego. Skupiając się przede wszystkim na zagadnieniu oszczędności energii, wybudowanie piwnicy nie jest dobrym pomysłem.

Osoby, którym zależy jednak na jednoczesnej realizacji tych dwóch, w pewnym stopniu wykluczających się pomysłów (posiadanie piwnicy przy jednoczesnej oszczędności energii), powinny pomyśleć o gruntownym ociepleniu piwnicy. Najlepiej sprawdzi się tutaj wełna mineralna, która stanowi bardzo skuteczną barierę chroniącą budynek przed wydostaniem się ciepła, posiadając jednocześnie wysokie właściwości akustyczne.

Innymi słowy, za pomocą wełny mineralnej można również skutecznie wygłuszyć pomieszczenie.

www.johnattardmontalto.com