Chmura czy komputer?

Użytkownicy iPhonów oraz telefonów z systemem Android mają różne możliwości, jeżeli chodzi o przechowywanie swoich plików. Google popiera rozwiązanie przechowywania plików w tzw.

chmurach danych, w których przechowywane są podstawowe dane użytkownika, a podłączenie telefonu do komputera jest czynnością całkowicie zbędną. Telefony z systemem Android do tego stopnia zintegrowane są z internetem, że wymagają ciągłego połączenia z siecią, a dane pobierane są bez zapytań.

Oczywiście w większości urządzeń transfer danych można swobodnie wyłączyć, w innych natomiast wystarczy pobrać darmową aplikację do blokady transferu. Aplikacje z Android Marketu można pobierać wyłącznie za pośrednictwem telefonu komórkowego, co może narazić użytkownika na wysokie koszty.

iPhony natomiast wymagają podłączenia do komputera w celu synchronizacji z iTunes. To rozwiązanie również ma swoje wady i zalety.

Wadą na pewno jest brak możliwości podłączenia telefonu do dowolnego komputera. Zaletą natomiast jest łatwość kopiowania muzyki czy pobierania aplikacji.

Apple planuje nowy system, który będzie mógł tak jak Android synchronizować się z chmurą.

www.pomosty-dolnyslask.pl