Budowa przydomowego tarasu

Mając ogród koło domu często pojawia się pokusa, aby posiadać również taras. I nie ma w tym nic dziwnego. Tak się bowiem składa, że taras stanowi świetny sposób na to, by uzyskać funkcjonalny i atrakcyjny łącznik pomiędzy wnętrzem naszego domu a ogrodem. Czasami domy budowane od podstaw mają w swoim projekcie uwzględnioną część tarasową – wówczas można cieszyć się jego atutami od samego początku.

Może się jednak zdarzyć tak, że potrzeba posiadania tarasu pojawi się nieco później.

Plusy tarasu

Jeżeli tak się stanie, nie będzie to stanowiło żadnego problemu, ponieważ dobudowanie tarasu do stojącego już domu z reguły nie nastręcza większych trudności, choć oczywiście w pewnych przypadkach będziemy musieli się liczyć z dalej idącą przebudową całego obiektu. Są to jednak koszty jakie warto ponieść, ponieważ użytkowe walory tarasowej przestrzeni są niezaprzeczalne i ciężko je zignorować. Czasami taras ma bardzo prostą formę i tak naprawdę nie wymaga jakichś złożonych zabiegów.

Nie musi być drogo

W sytuacji, kiedy taras jest na równym poziomie z wyjściem do ogrodu, tak naprawdę wystarczy jedynie odpowiednia nawierzchnia (zazwyczaj w postaci odpowiedniej kostki, ewentualnie deski tarasowej) i zadaszenie na przykład w postaci markizy ogrodowej. Jest to opcja najtańsza i najmniej skomplikowana pod względem technicznym, dlatego też jest tak powszechnie wybierana przez właścicieli posesji jednorodzinnych. Gdy nasza kalkulacja będzie optymalnie zbilansowana, to wykonanie tarasu nie powinno pociągać za sobą wysokich wydatków. .