Bez smartfonu jak bez ręki

Wychodzisz z domu i nie zabierasz ze sobą telefonu, co czujesz? Z pewnością czujesz, że czegoś ci brakuje. Czujesz się niemal jak bez ręki. Nie masz łączności za światem. Nie masz telefonu, więc nie możesz być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Nie masz telefonu przy sobie przez zaledwie kilka godzin, a już czujesz panikę. Zastanawiasz się ile nieodebranych połączeń zastaniesz w swojej skrzynce. Ile nieodczytanych wiadomości wpłynęło na twój telefon, przez ten czas, kiedy nie miałeś do niego dostępu.

Panika, zakłopotanie, dyskomfort. To wywołuje w nas brak telefonu. Brzmi znajomo? Oczywiście, ponieważ współczesne pokolenie jest niemal uzależnione od telefonu. Jesteśmy pochłonięci przez smartfony, ponieważ są one naszą prawą ręką – zarówno w przenośni, ale niemal i dosłownie.

Świat oszalał na punkcie smartfonów

Dzisiaj prawie każdy nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfonu. Wszystko ze względu na to, że urządzenie to przestało wyłącznie pełnić funkcję urządzenia, za pośrednictwem którego możemy wykonywać połączenia głosowe i wysyłać wiadomości tekstowe. Smartfon urósł do rangi urządzenia wielofunkcyjnego i wielozadaniowego.

Smartfon łączy w sobie wiele funkcji, które na co dzień w znacznym stopniu ułatwiają nam życie. Mowa tutaj chociażby o mapach i nawigacji. Jeśli wybieramy się w jakąkolwiek podróż – prywatną, bądź służbową, coraz rzadziej sięgamy po nawigację, a coraz częściej korzystamy z GPS dostępnego w naszym telefonie. Kolejny przykład to połączenie z bankiem. Już nie musimy włączać komputera, czy laptopa. Coraz częściej w smartfonach mamy zainstalowane aplikacje mobilne banków, za pośrednictwem których szybko i sprawnie możemy sprawdzić stan środków na koncie, czy dokonać przelewu. Kolejna z ważnych funkcji to dostęp do informacji.

Smartfon daje nam nieograniczony dostęp do informacji. Mowa tutaj przede wszystkim o stronach internetowych oraz aplikacjach mobilnych najbardziej prestiżowych mediów, w tym mediów zagranicznych. Dzięki nim dowiadujemy się z pierwszej ręki o tym, co dzieje się w polityce Stanów Zjednoczonych, Australii, czy Wielkiej Brytanii. Kolejna przydatna funkcja to dostęp do pogody. W smartfonie również bardzo często sporządzamy notatki. Odchodzimy od tradycyjnego kalendarza i terminarza na rzecz zapisywania wszelkich ważnych wydarzeń w chmurze lub mobilnym terminarzu, który dodatkowo przypomina o zapisanych wydarzeniach. Nie ma możliwości, abyśmy zapomnieli o urodzinach męża, czy rocznicy ślubu, z mobilnym terminarzem nie zapomnimy o żadnym ważnym spotkaniu biznesowym, czy odległej wizycie u dentysty.

O wszystkim przypomni nam nasz mądry i intuicyjny telefon. Smartfon to także możliwość komunikowania się ze znajomymi za pośrednictwem bezpłatnych, internetowych aplikacji mobilnych, jak również przy pomocy najpopularniejszego medium społecznościowego: Facebooka. Pisząc o smartfonach nie można pominąć ich funkcji rozrywkowych. Oprócz tego, że urządzenia te w znacznym stopniu ułatwiają nam życie, organizują nam plan dnia, dbają o to, abyśmy o niczym nie zapomnieli, dają nam dostęp do ważnych kontaktów, serwują nam także spore dawki rozrywki. Przy pomocy smartfonu możemy oglądać nasze ulubione filmy, czy słuchać muzyki. To jednak nie wszystko, smartfony dają nam także możliwość grania we wszelkiego rodzaju gry, zarówno internetowe, jak i te do których pracy łączność z siecią nie jest wymagana. Smartfony dają nam dzisiaj wiele, jednak z pewnością to jeszcze nie wszystko.